1m3l8590dr Jarosław Ciechomski, D.O.

Największą pasją mojego życia jest praca z człowiekiem. Nie ze standardowo rozumianym pacjentem, postrzeganym tylko i wyłącznie przez pryzmat jego choroby czy problemu, ale z człowiekiem jako istotą na której ogólny dobrostan wpływa, oprócz „fizycznego” stanu organizmu, także całokształt sytuacji budowanej przez jego stan psychiczny, sposób życia i warunki, w jakich przyszło mu funkcjonować. Dlatego właśnie prawie dziesięć lat temu postanowiłem zostać osteopatą. To dla mnie sztuka myślenia i leczenia (w tej właśnie kolejności), sztuka prowadzenia pacjenta ku zdrowiu i lepszemu samopoczuciu, bazująca na zasadzie, że ciało jest nierozłączną całością.

1m3l8671Magdalena Kowalska, D.O.

Praca z pacjentem to wielka sztuka. Sztuka nieustannego wyboru i równie nieustannego kształcenia. Nie istnieje uniwersalna terapia pasująca do każdego chorego, ponieważ każdy pacjent jest inny. Różnią się między sobą nie tylko problemami z którymi trafiają do gabinetu, ale i trybem życia, usposobieniem, predyspozycjami. Dlatego świadomość, jak dużo trzeba zrobić, aby leczyć skutecznie, jak wiele trzeba się jeszcze nauczyć, by dzięki doświadczeniu przełożyć teorię na rzeczywistość w postaci skutecznej terapii towarzyszy mi każdego dnia i sprawia, że praca z pacjentem jest zarówno fascynującą łamigłówką jak i bodźcem do nieustannego rozwoju.

Mateusz StańczakMateusz Stańczak, fizjoterapeuta

Ukończyłem fizjoterapię na AWF w Poznaniu. W pracy fizjoterapeuty korzystam często z obszernego repertuaru ćwiczeń wywodzących się z systemu jogi, które wraz z mięśniowo-powięziowymi konceptami pracy z pacjentem dają szansę pracy holistycznej, uwzględniającej całość człowieka w zakresie narządu ruchu a także wpływu emocji, zachowań i oddechu na jakość poruszania się i samopoczucia. Swoją pracę traktuję po części jako hobby i filozofię, ponieważ praca nad usprawnianiem człowieka jest niewyczerpanym źródłem obserwacji związanych z komunikacją, relacjami, równowagą napięć i form oraz sztuką funkcjonowania w harmonii.

Rafał
Bochyński, D.O.

Jestem osteopatą – ukończyłem w tym zakresie 5-letnie studia podyplomowe na Sutherland College of Ostheopathic Medicine. Wcześniej studiowałem fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizcznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Ukończyłem liczne kursy i szkolenia zawodowe, m.in.: Normalizację dynamiki trzewnej wg teorii G. Fineta i Ch. Williame’a, Mastercours Powięzi, Clinical judgement in Osteopathy, Fascial Manipulations, Stany ostre, Anatomię sekcyjną, Ayurvedic treatment, Masaż głęboki tkanek, Kinesiotaping, Dysbalans mięśniowo-powięziowy, a także Współczesne metody diagnozowania i leczenia tkanek miękkich.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości