Osteopatia to kompletny system opieki zdrowotnej

Osteopatia jest gałęzią medycyny, która wychodzi z założenia, że ciało jest jednością, a jego struktura i funkcja wzajemnie od siebie zależą. Ciało jako rodzaj złożonej maszynerii posiada własne możliwości leczenia, wystarczy je tylko wspomóc, pobudzić odpowiednimi zabiegami.

Osteopatia to kompletny system opieki zdrowotnej, w którym bierze się pod uwagę całego człowieka a nie tylko pojedyncze, wyizolowane objawy. Wpisanie diagnozowania i leczenia w całościowy obraz pacjenta pozwala osteopacie na zachowanie szerokiego spojrzenia a co za tym idzie na rzeczywiście skuteczne niesienie pomocy pacjentom z różnorodnymi problemami.

Koncepcja osteopatii pochodzi od amerykańskiego lekarza dr Andrew Taylora Still’a (1828-1917), który w 1874 roku przedstawił światu swój sposób leczenia człowieka.

Według General Osteopathic Council of Great Britain osteopatia to uznany i rozpoznawalny system diagnozowania i leczenia, który kładzie nacisk na integralność struktury i funkcji ciała ludzkiego. Wyróżnia się ona przekonaniem, że większość bólu i niesprawności jakiej doświadczamy wywodzi się ze zmian funkcji struktury ciała, jak również uszkodzeń spowodowanych przez chorobę.


Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Temat

    Treść wiadomości