Ostatnie tegoroczne szkolenie „Tkanki miękkie 5 i 6”


Prawie każda osoba w swoim życiu będzie doświadczała bólu mięśniowo-powięziowego. Przewlekłe bóle są drugim z najczęściej zgłaszanych powodów konsultacji medycznej zaraz za problemami górnych dróg oddechowych.

Dysbalans mięśniowy – zaburzenie kontroli Centralnego Układu Nerwowego współistnieje ze skróceniem i hipertonicznym napięciem mięśni (szczególnie tonicznych) oraz osłabieniem innych (najczęściej fazowych). Wynika z zaburzenia prawidłowej postawy co wiąże się z mechaniczną zmianą funkcjonowania stawów doprowadzając do zmian neuroodruchowych w kontroli równowagi mięśniowej.

Celem terapii manualnej jest odzyskanie w możliwie maksymalny sposób bez bólowego ruchu systemu mięśniowo-szkieletowego oraz poprawa balansu posturalnego.

W miniony weekend (24-26 listopada) w Poznaniu odbył się ostatni tegoroczny kurs „Tkanki miękkie 5 i 6”. Podczas szkolenia nasi kursanci, którzy przyjechali z całej Polski otrzymali dużą dawkę wiedzy teoretycznej m.in. na temat wyżej wspomnianego balansu mięśniowego. Celem nadrzędnym było jak zawsze przełożenie tej wiedzy w praktykę. Dlatego podczas 3-dniowego kursu prowadzonego przez dr. Ciechomskiego uczestnicy podnieśli umiejętności z zakresu diagnozowania i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich, oparte na najnowszych metodach terapeutycznych.

Zapraszamy na nasze kolejne szkolenia. Informacje znajdziecie http://klinikaosteopatii.com/kalendarz-2/