Kompleksowe podejście do leczenia stawów skroniowo-żuchwowych, czaszki i gardła


„O szkoleniu dowiedziałem się od dr Ciechomskiego podczas poprzedniego kursu, a wiadomości tutaj zdobyte są dla mnie unikatowe na tle innych kursów. Prowadzący ma ogromną wiedzę i doświadczenie, a co najważniejsze jest rzeczowy i nie marnuje czasu szkoleniowego” – powiedział rehabilitant z Wrocławia.

W miniony weekend ponad 20 kursantów z całej Polski wzięło udział w kursie „Kompleksowe podejście do leczenia stawów skroniowo-żuchwowych, czaszki i gardła”. W Sosnowcu dr Jarosław Ciechomski przedstawił informacje dotyczące kompleksowego podejścia do leczenia stawów skroniowo-żuchwowych, czaszki i gardła.

Fizjoterapeutka i logopedka, która na co dzień pracuje z dziećmi o kursie dowiedziała się od koleżanki. Według niej wszystkie dotychczasowe szkolenia, w których brała udział opierały się głównie na pracy mięśniowej. Tutaj jednak były przedstawione ciekawe porady autonomicznego układu nerwowego i połączeniu pracy poszczególnych jego elementów.

W trakcie dwudniowego wykładu połączonego z ćwiczeniami praktycznymi dr Ciechomski poruszył ważne tematy dla osób:

  • pracujących z pacjentami bólowymi w okolicy stawów skroniowo-żuchwowych, czaszki i gardła;
  • współpracujących z lekarzami stomatologami,  protetykami i potrzebującymi skutecznego warsztatu terapeutycznego do normalizacji napięć w obrębie twarzoczaszki;
  • prowadzących pacjentów we współpracy z ortodontami przed i po założeniu aparatu ortodontycznego;
  • interesujących się jak poradzić sobie z dysfunkcjami tkanek miękkich w okolicy głowy, gardła oraz stawów skroniowo-żuchwowych;
  • chcących nauczyć się anatomii palpacyjnej obszarów poddanych terapii;
  • czujących potrzebę rozszerzenia warsztatu terapeutycznego o sprawdzone klinicznie precyzyjne techniki uwalniające napięcia w okolicy czaszki i gardła.

„Na temat szkolenia dowiedziałam się ze strony Versus Medicus. Według mnie kurs różni się od innych ponieważ tutaj jest bardzo dobrze wytłumaczony mechanizm techniki działania. Kurs spełnił moje oczekiwania i na pewno będę go polecać moim znajomy” – powiedział nam fizjoterapeuta z Wrocławia.

Fizjoterapeuta z Krakowa o kursie dowiedział się z facebooka – „Coś co wyróżnia ten kurs od innych to kompleksowe podejście do problemów pacjenta połączone z dużą ilością zdobytej wiedzy i doświadczeniem prowadzącego.”

Jeśli Wy również chcecie zdobyć niezbędną w Waszej pracy wiedzę to już dziś zapraszamy Was na nasze kolejne kursy, na które możecie zapisać się na stronie http://klinikaosteopatii.com/kalendarz-2/