Diagnozowanie i leczenie dysfunkcji miednicy – całościowe podejście powięziowe
Jednym z najważniejszych miejsc dla leczenia holistycznego jest miednica. Jest ona obszarem bardzo złożonym – wyróżniamy tam 14 podstawowych dysfunkcji kości krzyżowej, 8 dysfunkcji kości biodrowej, dysfunkcje kości łonowej, ogonowej czy połączenia L5-S1.
Taka ilość kombinacji sprawia, że obszar ten jest kluczowy i jednocześnie niezwykle trudny do leczenia.
Opracowana przez Jarosława Ciechomskiego strategia całościowego leczenia miednicy w oparciu o najskuteczniejsze techniki powięziowe pozwoli Ci skutecznie poradzić sobie z problemami pacjentów. Potwierdza to wiele osób, które ukończyły cykl szkleń z „Współczesnego diagnozowania i leczenie dysfunkcji tanek miękkich”, czy „Zintegrowanej terapii powięziowej”.
Na dwudniowy warsztat uzupełniający zapraszamy absolwentów szkoleń dra J. Ciechomskiego, ale również osteopatów i zaawansowanych terapeutów manualnych.
Program szkolenia
- Teoria
- Biomechanika globalna miednicy
- Przyczyny dysfunkcji miednicy
- Strategie leczenia miednicy
- Praktyka
- Leczenie powięziowe systemu więzadłowego miednicy
- Leczenie przepon: miednicza, oddechowa, górny otwór klatki piersiowej, oraz namiot móżdżku – w najtrudniejszych przypadkach
- Leczenie spojenia łonowego
- Leczenie dysfunkcji kości biodrowej
- Leczenie dysfunkcji kości krzyżowej
- Leczenie dysfunkcji kości ogonowej
- Leczenie nerwu ogonowego i gałązek skórnych n sromowego
- Leczenie n zasłonowego
- Leczenie połączenia L5-S1
- Leczenie dysku L5-S1
- Balansowanie całościowe powięziowe miednicy
W czasie szkolenia prezentowane są wyłącznie techniki powięziowe i Techniki Energii Mięśniowej wyselekcjonowane do specyficznych problemów miednicy.
Uwaga! Szkolenie jest organizowane tylko raz do roku!
Prowadzący
dr Jarosław Ciechomski
Największą pasją mojego życia jest praca z człowiekiem. Nie ze standardowo rozumianym pacjentem, postrzeganym tylko i wyłącznie przez pryzmat jego choroby czy problemu, ale z człowiekiem jako istotą na której ogólny dobrostan wpływa, oprócz „fizycznego” stanu organizmu, także całokształt sytuacji budowanej przez jego stan psychiczny, sposób życia i warunki, w jakich przyszło mu funkcjonować. Dlatego właśnie prawie dziesięć lat temu postanowiłem zostać osteopatą. To dla mnie sztuka myślenia i leczenia (w tej właśnie kolejności), sztuka prowadzenia pacjenta ku zdrowiu i lepszemu samopoczuciu, bazująca na zasadzie, że ciało jest nierozłączną całością.