Diagnostyka neurologiczna w fizjoterapii i osteopatii


Uwaga! Startujemy z zapisami na kolejny kurs! Tym razem Rafał Bochyński, D.O. przeprowadzi szkolenia pt.: Diagnostyka neurologiczna w fizjoterapii i osteopatii. Kurs odbędzie się w dniach 21-23.05. oraz 19-21.11. (obie daty dotyczą tego samego szkolenia także zapisujecie się tylko na jedno z nich).

W trakcie 3-dniowych zajęć łączących teorię z praktyką przedstawimy kompleksowe podejście do diagnozowania i różnicowania zaburzeń układu nerwowego oraz wyjaśnimy zależności neuroanatomiczne i fizjologiczne. W sposób systematyczny nauczymy Was jak przeprowadzić badanie neurologiczne, ustalić topografię uszkodzenia, podjąć decyzje terapeutyczne oraz ocenić efektywność zastosowanego leczenia.

Program obejmuje:

– anatomię palpacyjną nerwów obwodowych, nerwów czaszkowych oraz splotów ze szczegółowym omówieniem miejsc kompresji oraz testów klinicznych;

– elementy badania naczyniowego oraz endokrynologicznego;

– pełne badanie neurologiczne z omówieniem neuroanatomii rdzenia kręgowego i mózgowia;

– przypadki kliniczne;

– charakterystykę najczęściej występujących zespołów chorobowych z zakresu neurologii.
Zrozumienie fizjologii oraz patologii układu nerwowego, jako nadrzędnego systemu w ludzkim ciele zwiększy możliwości terapeutyczne oraz bezpieczeństwo Waszej pracy! Szkolenie nie obejmuje technik w leczeniu pacjentów ze schorzeniami neurologicznymi.

Koszt kursu: 1500 zł

Link do zgłoszeń (kliknij)